Гаряча
лінія
+38 (032) 295-36-36
+38 (096) 532-10-78
Веб-камери(відео прямої трансляції)

Новини галузі


20.12.2016
В Україні зростає попит та ціни на якісну картоплю

На ринку картоплі з початку цього тижня з’явилася тенденція до підвищення ціни. Перш за все, мова йде про ціни на картоплю високої якості, пропозиція якої останнім часом помітно скоротилась, але, тим часом, попит залишається стабільним. Як повідомляють в «Інфо-Шувар», цього сезону українські виробники картоплі стикнулись з проблемою якості, зокрема велика частка врожаю в комерційних господарствах вражена паршею. Фермери, які мають на складах якісну картоплю, зараз притримують обсяги, тим самим тільки сприяють підвищенню ціни.
«Ціни на картоплю, в порівнянні з минулим тижнем, підросли в середньому на 0,10-0,20 UAH/кг і тенденція до підвищення зберігається, – коментує ситуацію Микола Гордійчук, президент Ассоціації виробників картоплі України. – Зважаючи на те, що вже наступного тижня господарства призупинять продажі до наступного року, гуртові компанії та роздрібні мережі зараз скуповують продукцію із запасом для того, щоб мати обсяг для торгівлі після свят. Тому, попит зараз зростає швидше, ніж ще тиждень тому».
Пан Гордійчук вважає, що тенденція до зростання буде зберігатись і в січні тому, що пропозиція якісної картоплі цього року дійсно знизилась, а роздрібні мережі суттєво підвищили вимоги до товарного вигляду продукції.
«Якщо ще минулого року супермаркети приймали картоплю дрібного калібру 45+, то цього року найбільші мережі відмовляються купувати картоплю калібру менше 60+,» - розповідає експерт.
Слова експерта підтверджують і компанії, які спеціалізуються на виробництві митої та упакованої картоплі. Саме вони разом із мережами є головними споживачами продукції екстра-класу.
«Ми працюємо тільки з якісною сировиною і саме щодо картоплі зараз є скорочення пропозиції та зростання ціни. Наші головні постачальники підвищують ціни щодня. Порівняно з минулим тижнем, якісна картопля зросла у ціні на 10-15% до 3,4-3,6 UAH/кг,» - розповідає Олександр Палій, керівник компанії «Галичагропак».
Нагадаємо, за попередніми прогнозами учасників ринку, цього сезону країна збере менше картоплі, ніж минулого року. Не дивлячись на це, поки ціни в господарствах в середньому на 20% нижчі, ніж минулого року. На думку фахівців, це пов’язане з тим, що господарства намагаються швидше позбутися неякісного товару, який не може довго зберігатись.
Так, за даними «Інфо-Шувар» на майданчику для торгівлі з автомобілів найбільшого в Західному регіоні гуртовому ринку «Шувар» зараз картопля пропонують за ціною 3,0-3,2 UAH/кг (0,10-0,11 EUR/кг). Для порівняння, 20 грудня 2015 року ціни на картоплю на «Шуварі» формувались в діапазоні 3,5-4,0 UAH/кг (0,13-0,15 EUR/кг). Слід також зазначити, що ціни на картоплю на «Шуварі» залишаються незмінним протягом останніх 4 місяців.

Обсяги продукції на МТА