Гаряча
лінія
+38 (032) 295-36-36
+38 (096) 532-10-78
Веб-камери(відео прямої трансляції)

Новини галузі


12.01.2017
Ціни на картоплю в Україні продовжують зростати

Позитивний тренд на ринку картоплі в Україні набирає обертів. Цього тижня був зафіксований черговий і досить суттєвий стрибок ціни, який помітили перш за все покупці Західного регіону. Так, за даними «Інфо-Шувар», на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку «Шувар» у Львові тільки протягом минулого тижня картопля подорожчала майже на третину.

Так, якщо ще 5 січня на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар» картоплю великим гуртом пропонували по 3,0-3,3 UAH/кг, то сьогодні ціни вже сягнули 4,0-4,2 UAH/кг. Слід відмітити, що на формування цін на ринку зараз впливає погода. Через сильні морози пропозиція картоплі та інших овочів на відкритому майданчику «Шувару» помітно скоротилась, а попит тримається досить стабільним. Саме це дозволяє продавцям підвищувати ціни.

Підвищення ціни цього тижня також було зафіксоване і у Києві на ринку «Столичний», де за вказаний період картопля подорожчала на 7-10%.

«Підвищення ціни на картоплю у другій половині поточного сезону не є несподіванкою. Ще на початку осені було зрозуміло, що врожай 2016 року буде меншим, крім того, значна частина картоплі була непридатна для зберігання через погану якість, – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, незалежний експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. - Тенденція до підвищення ціни можна було відчути ще в середині грудня, але тоді мова йшла про картоплю високої якості, а зараз ціни зростають і на картоплю середньої якості».

Нагадаємо, цього сезону серед усіх складових «борщового набору» зниження врожаю очікують саме щодо картоплі. Щодо капусти, моркви, буряків та цибулі навпаки – виробництво зросло у порівнянні з врожаєм 2015 року. Саме тому картопля зараз лишається єдиною товарною позицією з українського «борщу», яка з середини грудня поступово дорожчає, тоді як на інші складові ціни лишаються стабільно низькими.

Обсяги продукції на МТА