Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Україна вже вичерпала євроквоти на кілька видів продуктів

Новини галузі

За перші 11 днів 2018 року Україна  повністю використала тарифні квоти на поставку до Європейського союзу меду, а також виноградного і яблучного соку.

Про це розповів  перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

«На календарі — 11 січня, а 100% експортної квоти на постачання меду до ЄС уже вибрано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть поза межами автономних преференцій). Але водначас дата 11.01 та нульовий баланс свідчать про надвисокий потенціал цієї галузі», — написав він.

Мартинюк зазначив, що в Україні налічується близько 400 тис. пасічників, які сумарно виробляють в середньому 70 тис. т меду на рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тис. т, або 80% всього українського меду експортується — переважно, в Європейський союз. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоутворюючих рослин — до 140 тис. т меду на рік, вдвічі більше від поточних обсягів.

«Отже, ми маємо ринок збуту та можливість для нарощування поставок. Камінь спотикання — в Україні не діють жодні обов«язкові вимоги до якості меду. Існуючий державний стандарт є добровільним. В той же час, в рамках угоди про асоціацію, Україна зобов'язалась впровадити європейські вимоги до меду, які зафіксовані у Директиві Ради 2001/110/ЄС. Дедлайн — кінець наступного року», — додав перший заступник міністра.

Також він зазначив, що вже повністю використано євроквоту на експорт виноградного та яблучного соку (14 тис. т) та суттєвий відсоток використання (до 25%) в категоріях продукції птахівництва.

Agroportal.ua


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись