Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Як початок імпорту може вплинути на ціну цибулі в Україні?

Новини галузі

На цьому тижні в Україні почали з'являтись перші партії імпортної цибулі, переважно виробництва Казахстану. За даними «Інфо-Шувар» поки мова йде про поодинокі партії, але найближчими днями очікується суттєве збільшення обсягу пропозиції імпорту, що в перспективі може призвести до просідання ціни на українському ринку.

«Зараз на ринку дуже небезпечний момент, особливо для перкупників. В Казахстані сьогодні цибулю скуповують не тільки українські компанії, перекупники з Молдови, Росії і Румунії там теж досить активно працюють. Саме під впливом цієї активності, ціни на цибулю в Казахстані за останній тиждень зросли на 10-15% і ця тенденція тільки укріплюєтья. В Україні ж, завдяки збільшенню пропозиції казахської цибулі, ціни навпаки можуть просісти. Ми вже мали подібну ситуацію в 2015 році, тоді імпорт розпочався в середині жовтня, пропозиція суттєво збільшилась, а ціни впали. Серед постраждалих були не тільки імпортери, які вже в кінці жовтня вимушені були продавати імпортну цибулю «в мінус». Найбільші збитки отримали перекупники, які «встигли» купити цибулю по макимальній ціні в жовтні, в грудні вона коштувала в 1,5 рази дешевше і до кінця сезону ціни так і не піднялись », - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Як повідомляють експерти «Інфо-Шувар», в жовтні 2015 року на ринку цибулі дійсно сталась безпрецедентна на той момент ситуація: на фоні ажіотажного попиту, ціни на українську цибулю в середині жовтня досягли рекордної позначки 8-10 грн/кг (0,3-0,4 EUR/кг) . Цим скористувались імпортери і вже на кінець жовтня ціни впали одразу на 30% і поступове просідання ціни тривало до початку грудня. Сьогодні події на ринку розвиваються за дуже схожим сценарієм, хоча, впевненість українских фермерів і перекупників в суттєвому зрсотанні ціни в другій половині сезону набагато сильніша завдяки інформації про неврожай цибулі в ЄС, зокрема в Польщі.

Станом на 10 жовтня 2018 року,на гуртових ринках України купити якісну цибулю можна по 7-9 грн/кг (0,22-0,28 EUR/кг). «Вхідна» ціна імпортної цибулі становить 7-8 грн/кг (0,22-0,25 EUR/кг). Це в 2 рази дорожче, ніж рік тому.
В Польщі гуртові ціни на цибулю сьогодні становлять 0,27-0,35 EUR/кг, це в 1,5 рази вище, ніж рік тому і на 60% вище цін в жовтні 2015 року.

Фактори, які можуть впливати на ціни цибулі в цьому і наступних сезонах фахівці овочевого ринку будуть обговорювати 20 жовтня 2018 року у Львові на конфернції «Майбутнє ринку «борщового набору» в Україні». Для виробників «борщового набору» вхід на подію вільний. Зареєструватись до участі в конференції можна за посиланням https://goo.gl/iERwzq

Підписуйтесь на канал t.me/InfoShuvar та отримуйте першими найцікавіші новини плодоовочевого ринку України та Європи.

info.shuvar.com


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись