Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Наступні п’ять років розвиток української картоплярської галузі визначатиме експорт, переробка та пакування

Новини галузі

Наступні п’ять років розвиток української картоплярської галузі визначатиме експорт, переробка та пакування. Таку думку висловив Микола Гордійчук, директор «Агріко Україна».

За його словами, в поточному році експорт картоплі склав $2,33 млн. Майже все продано до Молдови ($1,76 млн). На $497 тис. картоплі було доправлено до Білорусі та на $54 тис. – до Грузії.

Це підтверджують і дані митної статистики: з січня по жовтень 2018 р. до 80% української бульби продано в Молдову, 17% —в Білорусь, і близько 2% — до Грузії.

eksport-kartopli

Фахівець пояснює це тим, що ціни на картоплю у вказаних країнах суттєво вищі, ніж на вітчизняному ринку. «Наприклад, кілограм картоплі в Грузії в середньому коштує $0,27, а в Молдові – $0,22», — цитує Гордійчука ukrainefood.org.

Щодо розвитку ринку столової картоплі в Україні, він вважає, що тут необхідно попрацювати з торговельними мережами. Зараз вони продають приблизно 10% від врожаю, що отримується професійними господарствами.

«У кількісному вираженні мова йде про 200-250 тис. т картоплі на рік», — уточнює Гордійчук.

Аби збільшити цю кількість, він радить виробникам об’єднуватися, формувати великі комерційні партії та створювати додану вартість шляхом пакування й фасування продукції.

agroday.com.ua


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись