Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Україна та балканські країни стають все більш серйозними конкурентами для Польщі на ринку заморожених ягід в ЄС

Новини галузі

Зниження попиту на польські заморожені ягоди на ринку ЄС є результатом зростання конкуренції зі сторони України, Сербії, Боснії та Герцеговини. Про це розповів журналістам порталу sadyogrody.pl експерт Департаменту економічного аналізу PKO Bank Polski — Маріуш Дзивульський.

За словами експерта,  присутність цих країн на ринку ЄС стає все більш відчутною. Згідно даних Євростату, за останні 5 років імпорт заморожених ягід з України до ЄС зріс майже втричі до обсягу 46 тис. тонн. Боснія наростила поставки до ЄС в 5,4 рази до обсягу 16,2 тис. тонн, а Сербія — на 28% до 161 тис. тонн. Для польських експортерів це вагомий привід задуматися, адже, ЄС є для Польщі – це 80% експорту польської замороженої ягоди. В найближчі сезони, залежність вартості заморожених м’яких ягід на ринку Польщі від обсягів пропозиції цієї продукції в Україні та балканських країнах продовжить посилюватися.

Експерт зазначив, що в другій половині 2018 року також було зафіксовано зниження експорту замороженої суниці садової майже на 7%, через посилення конкуренції із продукцією із Марокко та Єгипту.

В той же час, експорт замороженої малини з Польщі в аналогічний період минулого року зріс на 2,2%, а вишні — на цілих 73%
Нагадаємо у неврожайному сезоні 2017/18 експорт польських заморожених ягід знизився приблизно на 13% до 328 тис. тонн. Вже в першій половині сезону 2018/19, Польщі вдалося покращити показник зовнішніх продажів цієї продукції майже на 12% до 193 тис. тонн.

Стежити за подіями на плодоовочевому ринку дуже просто разом із інформаційним центром «Інфо-Шувар». Щоранку оновлення цін на капусту та інші види овочів та фруктів можна спостерігати в рубриці «Аналітика».

Всі найсвіжіші новини ринку овочів та фруктів в нашому каналі в  Телеграм 

sadyogrody.pl


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись