Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

В березні попит на імпортну цибулю в Україні впав мінімум в 2 рази

Новини галузі

Україна скоротила імпорт цибулі в березні більш, ніж в 2 рази. Про це повідомляють в «Інфо-Шувар» із посиланням на дані Держстату України.

За оновленою інформацією, в березні 2019 року в Україну було імпортовано 11,8 тис. тонн цибулі. Поставки переважно відбувалися із Узбекистану. В лютому Україна імпортувала рекордні 26,4 тис. тонн цибулі теж, в основному, з Узбекистану. Фахівці «Інфо-Шувар» кажуть, що падіння імпорту в березні було цілком очікуваним. Збільшення пропозиції узбецької цибулі призвело до помітного просідання ціни на українському ринку в січні і, особливо, в лютому, відповідно, далеко не всі імпортери отримали задовільний результат і бажаючих працювати із цибулею в березні стало набагато менше.

«Ми працюємо в умовах відкритого ринку де ціни формуються в залежності від збалансованості попиту та пропозиції. В січні більшість українських трейдерів були сфокусовані на пошуку обсягів цибулі в Узбекистані, особливо не заглиблюючись в питанні, куди вони будуть продавати цю цибулю. Тому, вже починаючи з лютого, і протягом березня, питання пошуку каналів збуту стало досить гостро, суттєве збільшення пропозиції не могло не відбитись на цінах», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», одного з найбільших ринків сільгосппродукції в Україні.

За даними «Інфо-Шувар», протягом лютого ціни на цибулю Україні знизились на 30-35%, в березні, після нетривалого періоду стабільності, потрохи почала відновлюватись тенденція до зростання ціни. Поточне зростання ціни аналітики ОРСП «Шувар» пояснюють скороченням імпорту на фоні дуже обмеженої пропозиції української цибулі. За словами операторів ОРСП «Шувар», якість цибулі врожаю 2018 року в країнах Середньої Азії помітно погіршилась, але в Узбекистані вже розпочалось збирання врожаю ранньої цибулі, яка поступово з’являється на ринку України. Середня вартість ранньої цибулі виробництва Узбекистан на ринку України становить 15,5-16,5 грн/кг (0,51-0,55 EUR/кг), залишки імпортної цибулі врожаю 2018 року на гуртових ринках сьогоні пропонують по 12,5-18 грн/кг (0,41-0,60 EUR/кг), вітчизняна цибуля великим гуртом пропонується по 17-18 грн/кг (0,56-0,60 EUR/кг).

Загалом, від початку сезону, Україна імпортувала рекордні 61,3 тис. тонн цибулі. На відміну вд попередніх дефіцитних років, у цьому році головні поставки відбувалися із Азербайджану, Узбекистану та Казахстану. Країни ЄС, які є традиційними постачальниками цибулі до України, цього року втратили значну частину власного врожаю, тому вимушені були самі імпортувати цибулю з країн Середньої Азії.

Зазначимо, ОРСП "Шувар" в цьому сезоні став одним із найбільших каналів збуту цибулі в Україні - від початку сезону, через інфраструктурні об'єкти ринку було продано більше 20 тис. тонн цибулі. Такий обсяг є на третину більшим, ніж в аналогічний період у попередньому сезоні.

Нагадаємо, відстежувати динаміку цін на фрукти та овочі  на ринку України, Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

Найсвіжіша інформація про зміни цін на плодоовочевому ринку тепер для всіх бажаючих в каналі Telegram

info.shuvar.com


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись