Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Через ProZorro продаватимуть дозволи на вилов та розведення риби

Новини галузі

Міністерство енергетики та захисту довкілля прийняло постанову, згідно з якої резерви лімітів на промислове добування риби будуть поділені на лоти і виставлені на онлайн-аукціон через ProZorro.

В міністерстві наголошують, що постанову було розроблено, бо в Україні не використовується резерв затверджених лімітів для промислового добування риби, а це приблизно 15% квотованих видів риб. 

«Інакше кажучи ресурс, який можна використовувати, а це близько 2000 тонн квотованих видів просто-напросто був не розподілений. Відтак, не приносив нашій економіці жодної копійки», — заявляють в міністерстві.

Наголошується, що ініціатива дасть доступ новим гравцям на ринку інвестицій, тому що раніше ця процедура була заблокована відсутністю порядку їх реалізації, а 85% квот які зараз використовуються, були розподілені безоплатно господарствами по заявочному принципу.

«До прикладу, приходила особа і говорила комісії, що хоче виловлювати рибу — і комісія говорила "так" або "ні". Звісно, що це створювало корупцію – держава ж не отримувала жодної копійки», — коментує прес-служба Мінекоенерго.

В міністерстві пояснюють, що з прийняттям постанови, із резерву держава формуватиме лоти. Наприклад, у Київському водосховищі не розподілені 15% ліміту, у цьому році це 170 тонн риби: з цього обсягу будуть сформовані лоти по 5% від цього ліміту, які виставлять на онлайн аукціоні через платформу ProZorro.

Розробкою документів по водних об’єктах займатиметься  Агентство Рибного Господарства, воно ж формуватиме лоти і виставлятиме їх на аукціон.

Наголошується, що міністерство не може запровадити онлайн-аукціони на продаж всієї риби, адже існують підприємства, де квоти вже розподілені, їх забрати неможливо, бо це знищить галузь.

Аgravery.com


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись