Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Як виправити неринкові умови майбутнього ринку землі в Україні?

Новини галузі

Як виправити неринкові умови майбутнього ринку землі в Україні?

Запропонований новим урядом законопроект про зняття мораторію на продаж української землі має багато переваг. Налагодження інвентаризації землі, впорядкування державних програм та боротьба з корупційними схемами - це дуже важливо для проведення ефективної земельної реформи. Але питання конкурентоспроможності фермерів, головних гравців ринку землі, поки що залишається відкритим. Про це у своєму зверненні до нового уряду заявив Роман Федишин, засновник першого в Україні і найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар».

«Ринок - це коли всі його учасники знаходяться в рівних конкурентних умовах. З 1991 року політика держави була спрямована на користь господарюючих суб’єктів, а не на користь фермерів, які сьогодні займають левову частку у виробництві високорентабельних культур. Цим ми дуже сильно порушили конкурентні умови. Я із повною відповідальністю можу сказати, що абсолютна більшість українських фермерів не зможуть викупити землю, на якій вони працюють роками»,- каже Роман Федишин.

На думку пана Федишина, створити конкурентні умови на етапі відкриття ринку землі цілком можливо. Для цього потрібно дрібним виробникам надати доступ до безвідсоткового кредиту в розмірі 3 млрд. грн. на рік, але не більше 500 тис. грн. в одні руки. Внаслідок такої дії Україна отримає мінімум 50 тис. успішних сімейних господарств, які зможуть відчути цінність своєї справи.

«Такі історії успіху стануть чудовим прикладом для інших аграріїв. Завдяки цьому в структурі виробництва почнуть збільшуватись проекти з вирощування високорентабельних культур, які будуть давати дохід до $1000/га. Також в нас з’являться додаткові робочі місця. Але головне досягнення – працювати на селі знов стане престижно. Ми нарешті почнемо формувати середній клас на селі»,-  каже пан Федишин.

Згідно запропонованій ініціативи, термін дії фінансової допомоги повинен складати мінімум 5 років.

Повну програму підготовки до відкриття ринку землі можна знайти у відеозверненні Романа Федишина до уряду за посиланням.


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись