Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

За період зберігання картопля в Україні подешевшала в 1,5 рази

Новини галузі

Сьогодні на гуртовому ринку «Шувар» у Львові картоплю вже можна купити по 6,5-7,5 грн/кг. У порівнянні із січнем ціни просіли на 17% і фактично зрівнялись із цінами минулого року. У лютому 2019 року картопля на «Шуварі» коштувала 5-6 грн/кг. За період зберігання картопля в Україні подешевшала на 50%.

«На початку осені ціни були невиправдано роздутими. Ті українці, які не піддалися паніці, сьогодні можуть купувати картоплю в 1,5 рази дешевше, ніж ті, що рятувались від можливого дефіциту у вересні. Але, нажаль, від цього постраждали не тільки пересічні українці. Фінансові втрати сьогодні рахують ті підприємці, які скуповували картоплю у вересні з метою перепродажу ближче до початку весни. Пропозиція весь сезон підсилювалась рекордними обсягами імпорту, з другої половини зими власні запаси почали розпродовувати і українські фермери. А населення сьогодні продовжує використовувати запаси, які були зроблені у вересні, тому попит доволі помірний. Саме через це ціни йдуть донизу», – каже Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

На думку пані Гетьман поточна ситуація на ринку каже про те, що дефіцит картоплі та овочів «борщового набору» в Україні - це виняток. Навіть якщо не вродило місцевих господарствах, нам завжди допоможуть сусідні країни, бо в нас немає жодних обмежень щодо імпорту цієї продукції.

Починаючи з серпня, Україна не зупиняючись імпортувала картоплю. У період з липня по січень на наш ринок було завезено 262 тис. тонн картоплі - безпрецедентний обсяг імпорту за всі роки незалежності. Торгова інфраструктура України дозволяє досить оперативно і рівномірно розподіляти пропозицію картоплі по всій території країни. Тобто вузьким місцем залишається недалекоглядність українських трейдерів та виробників, а також відсутність ефективної комунікації між ними в ланцюзі поставок.

Про особливості «українського формату» торгівлі свіжими овочами та фруктами фахівці ринку на реальних прикладах розкажуть під час конференції "Професійна торгівля овочами та фруктами в Україні". Мета події – виявити слабкі місця в існуючих ланцюгах поставок і зрозуміти шляхи їх усунення.

Подія відбудеться 19 березня 2020 року на території ОРСП «Шувар» у Львові. Організатори події: ОРСП»Шувар», Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Участь для виробників та трейдерів бескоштован за умов попередньої реєстрації. Кількість учасників обмежена!

Зареєструватись на конференцію можна за посиланням: https://cutt.ly/nrNtV5r


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись