Гаряча
лінія
+38 (032) 295-36-36
+38 (096) 532-10-78
Веб-камери(відео прямої трансляції)

Новини галузі


30.12.2016
За кілька днів до Різдва ціни на тепличні огірки в Україні підскочили на третину

Ажіотажний попит напередодні Різдвяних свят спровокував стрімке зростання ціни на тепличні огірки в Україні. За даними «Інфо-Шувар», тільки за останній тиждень ціни на цю продукцію підскочили на 30%.
Так, за даними щоденного моніторингу цін «Інфо-Шувар», станом на сьогодні середня гуртова ціна тепличних огірків на найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку «Шувар» становить 43-45 UAH/кг (1,6-1,7 USD/кг), тобто на 25-30% вище, ніж тиждень тому. На гуртовому ринку «Столичний» у Києві сьогодні огірки пропонують по 50-70 UAH/кг (1,8-2,5 USD/кг), а на оптових плодоовочевих базах столиці ціни формують в діапазоні 60-70 UAH/кг (2,2-2,5 USD/кг).
«Підвищення ціни на тепличні імпортні овочі, зокрема на огірки, є дуже розповсюдженим явищем напередодні Різдвяних свят. Подорожчання цього тижня пов’язане зі збільшенням попиту не тільки в Україні. Турецькі огірки зараз активно реекспортують в Росію через Білорусь. Крім того, останні кілька днів ми спостерігаємо скорочення пропозиції огірка через погіршення погодних умов в Туреччині, яка є основним постачальником тепличних овочів в Україні в зимовий період,» – розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.
«Ціни на огірки останні дні дійсно стрімко ростуть не тільки в Україні, а й в Туреччині. Так, якщо ще тиждень тому середня ціна на огірки в цій країні становила 0,9-1,0 USD/кг, то сьогодні оператори нашого ринку замовляють огірки в Туреччині вже на умовах 1,2-1,3 USD/кг,» - каже Олександр Палій, категорійний менеджер плодоовочевого павільйону ОРСП «Шувар».
Втім, пані Гетьман наголошує, що середня гуртова ціна на тепличні огірки в Україні, порівняно з груднем 2015 року, трохи знизилась. Причина – заборона постачання турецьких огірків в Росію, яка діє вже майже рік. Саме тому, турецькі постачальники вимушені були шукати ринки збуту в сусідніх країнах.
Нагадаємо, за даними «Інфо-Шувар» протягом 2016 року пропозиція імпортних огірків в Україні, порівняно з минулим роком, зросла на 36%. Майже всі огірки (96%) цього року Україна імпортувала саме з Туреччини.

Обсяги продукції на МТА