Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Найближчими днями в Україні очікується суттєве зниження ціни на томат

Новини галузі

Наступного тижня, на ринку  помідорів в Україні може обвалитись ціна. Саме такий сценарій розвитку подій прогнозують учасники ринку, з огляду на досвід попередніх років та особливості поточного сезону.

Зниження ціни на помідор на початку серпня – це досить стандартна ситуація, але в цьому сезоні падіння буде більш відчутним, бо, станом на другу половину липня, ціни на український томат досі тримаються на рекордно високому рівні.

«Станом на кінець липня  в Україні справжній дефіцит помідорів. Головною причино цього  стала затримка дозрівання томатів у відкритому ґрунті, тому ,сьогодні тепличні господарства навіть не справляються з попитом  внутрішнього ринку. Відвантаження на експорт досить обмежені, ціни на нашу продукцію не завжди «прохідні», тому  експортувати томат ми можемо лише епізодично до Білорусі», –розповідає Людмила Налбат,  комерційний директор ТД «Калинівка».

За даними пані Налбат, сьогодні великі українські теплиці відвантажують стандартний червоний томат в українські роздрібні мережі по 20-23 грн/кг (0,66-0,76 EUR/кг), по такій самій ціні відбувається експорт до Білорусі. Дрібні тепличні господарства пропонують томат трохи дешевше, по 14-16 грн/кг  (0,47-0,53 EUR/кг), в тім і такий рівень цін є  рекордно високим для поточного періоду.

"Саме через високі ціни, поки що ми не можемо розраховувати на системний експорт томатів навіть до Білорусі. Тим більш, сьогодні в Україні дуже мало томату екстра класу, який потенційно міг би експортуватись до країн ЄС.  До речі, в сусідній Польщі, сьогодні томат коштує навіть дешевше, ніж в Україні", - повідомила експерт.

Цей факт підтверджують фахівці «Інфо-Шувар», які щоденно відслідковують ціни на головні види овочів та фруктів на гуртових ринках Східної Європи. Згідно цих даних, сьогодні гуртові компанії в Польщі пропонують томат по 0,38-0,45 EUR/кг, тобто, в середньому, на третину  дешевше, ніж їх колеги в Україні. Сьогодні, на найбільшому в Захіному регіоні ринку «Шувар», томат продають за ціною 14-20 грн/кг (0,47-0,66 EUR/кг), на ринку «Нежданий» у Херсонській області, ціна на томат перебуває зараз в діапазоні 8-12 грн/кг (0,27-0,4 EUR/кг), а на торгових майданчиках ринку «Столичний» у Києві встановили ціну на рівні 10-18 грн/кг (0,33-0,6 EUR/кг).

Втім, така ситуація на ринку триватиме недовго, вже за тиждень на внутрішньому ринку очікується суттєве збільшення пропозиції ґрунтових томатів. Тому, за оцінками учасників ринку, ціна може протягом наступних 7-10 днів одразу впасти в 2-2,5 рази і навіть більше.

За даними «Інфо-Шувар», перші партії ґрунтових томатів з’явились на ринку України ще тиждень тому, з того моменту, ціни на них вже знизились на третину, сьогодні фермери декларують продажі по 7-9 грн/кг (0,23-0,3 EUR/кг).  Зазвичай, протягом першого тижня серпня ціни на продукцію в Україні знижуються ще на 30-50%.

info.shuvar.com


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись

РЕЄСТРАЦІЯ