Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

Ціни на яблука в Україні протягом травня зросли в 1,5-2 рази

Новини галузі

Хвиля подорожчання, яка пройшлася по ринку українського десертного яблука в травні, стала несподіванкою як для українських фермерів, так і для імпортерів.

Зміни особливо були помітні на фоні тривалого періоду стабільно низьких цін на яблука. Втім, якщо імпортери втішились такою новиною, то деякі із українських фермерів, навпаки, відчули розчарування – далеко не всі виробники дочекалися зростання ціни, більшість врожаю вони розпродали ще до кінця зими.

Нагадаємо, в кінці жовтня 2018 року ціни на яблука в Україні опустилися до найнижчого за останні 5 років рівня 3,5-5 грн/кг (0,12-0,17 EUR/кг)  і трималися в такому діапазоні до початку травня. В другій половині весни українські трейдери, вперше за весь сезон, повідомили фахівцям «Інфо-Шувар» про ознаки дефіциту якісного яблука у вітчизняних сховищах. Саме через це, першими пішли вгору максимальні ціни на яблуко, а вже за тиждень підвищення торкнулось і мінімальних цін.

«Ще на початку травня стало зрозуміло, що залучити необхідні обсяги якісного українського яблука підняттям закупівельних цін не вдасться, тому, ми вирішили переключитися на імпорт», - кажуть продавці ОРСП «Шувар».

Протягом травня, структура пропозиції яблука на майданчику ринку ОРСП «Шувар», який є максимально наближеним до прикордонної зони з Польщею, помітно змінилося. До квітня, включно, польське яблуко з’являлося в магазинах терміналу «Овочі та фрукти» та на майданчику для торгівлі з автомобілів епізодично, а сьогодні імпортне яблуко займає вже до 35% загальної пропозиції.

Ціни на яблуко протягом травня на «Шуварі» зросли в 1,5-2 рази. Для прикладу, станом на останній тиждень весни, гуртові ціни на яблуко сорту Голден становлять 12-14 грн/кг (0,41-0,47 EUR/кг), сорт Айдаред пропонується по 8-9 грн/кг (0,27-0,31 EUR/кг), сорт Чемпіон коштує 9-11 грн/кг (0,31-0,37 EUR/кг), а сорти Ліголь та Декоста продавці готові віддавати не дешевше 9-12 грн/кг (0,31-0,41 EUR/кг).

Для порівняння в сусідній Польщі, на гуртовому ринку «Броніше» сьогодні популярні сорти яблука коштують 0,19-0,39 EUR/кг

Нагадаємо, відстежувати динаміку цін на фрукти та овочі  на ринку України, Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

Найсвіжіша інформація про зміни цін на плодоовочевому ринку тепер для всіх бажаючих в каналі Telegram

info.shuvar.com


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись

РЕЄСТРАЦІЯ