Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Фермери Півдненної України вимушені передчасно закінчити збирання суниці. Як це впливає на ціни?

Новини галузі

      Збирання суниці (полуниці) на Півдні країни може закінчитися передчасно, через  аномальні зливи та град. Через підтоплення плантацій, фермери Херсонської  та Миколаївської областей  вже третій день поспіль не збирають врожай. Відповідно, пропозиція суниці на південних ринках помітно скоротилася,  а місцеві виробники кажуть, що  відновлення поставок залишається під великим питанням, навіть після того, як вода зійде. Ситуація в регіоні  дійсно складна, по-перше, деякі плантації суттєво пошкодив град, по-друге,  через надмірну вологу якість ягоди дуже постраждала.

     Від  злив та граду страждають і деякі центральні регіони країни, там теж збирання ягоди призупинилося, а ціни на наявні обсяги вже пішли в гору. Але далеко не всі фермери тішаться цим зростанням. Термін реалізації  «вологої» суниці є дуже коротким,  така ягода псується навіть протягом транспортування в сусідній регіон, тому  її  не ризикують купувати ані переробні підприємства, ані трейдери,  які працюють на свіжому ринку.

      Особливо занепокоєні ті господарства, які працюють за контрактом із супермаркетами чи переробними підприємствами. Невиконання зобов'язань за контрактом загрожує чималими штрафами.

 «Погода підкинула дуже неприємний сюрприз виробникам в період найбільшого попиту на цю ягоду. Найбільші обсяги суниці завжди продаються в першій половині червня, в цей час  суницю активно скуповує населення і переробні підприємства.  При цьому, протягом травня і в перший тиждень червня Півень і Закарпаття  - головні постачальники суниці.  Центральні регіони тільки починають включатися в гру. Тому, не дивно, що сьогодні переробні підприємства не можуть знайти комерційні партії суниці, а на свіжому ринку якісна ягода коштує навіть дорожче, ніж рік тому»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Як вже повідомляли в «Інфо-Шувар», на початку червня на ринку суниці садової відновилася тенденція до зростання ціни. Особливо помітно піднялися ціни на якісну ягоду. Сьогодні на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» суниця пропонується по 17-35 грн/кг (0,57-1,16 EUR/кг), при цьому,  продавців дорогої  якісної ягоди дуже задоволені попитом, цього не можна сказати про продавців суниці низької якості.  

Переробні підприємства в Україні теж підтвердили «Інфо-Шувар» інформацію про зростання ціни на сировину. Якщо ще тиждень тому закупівельні  ціни на суницю «із хвостиками» формувалися в діапазоні 18-22 грн/кг (0,6-0,7 EUR/кг) то сьогодні дешевше 22-24 грн/кг(0,73-0,8 EUR/кг) купити комерційну партію суниці в Україні дуже складно. Заготівля суниці для заморожування триватиме в цьому сезоні до середини червня.

Нагадаємо, відстежувати динаміку цін на фрукти та овочі  на ринку України, Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

Найсвіжіша інформація про зміни цін на плодоовочевому ринку тепер для всіх бажаючих в каналі Telegram


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись

РЕЄСТРАЦІЯ