Зателефонуйте нам

+38 (032) 295-36-36+38 (096) 532-10-78
Замовити

Ваша заявка успішно прийнята!

Очікуйте дзвінок оператора.

укр

eng

Українські переробні підприємства компенсують дефіцит української суниці імпортною ягодою

Новини галузі

В поточному сезоні Україна може збільшити імпорт замороженої суниці садової (полуниці). Потреба в імпорті виникла у зв’язку із дефіцитом пропозиції місцевої сировини, повідомляють в інформаційному центрі «Інфо-Шувар». Сезон української ягоди в цьому році розпочався із запізненням і закінчився передчасно . Така ситуація є наслідком  особливих погодних умов цієї весни і на початку літа.

«Сезон української суниці в цьому році тривав трохи більше місяця, тобто на 2-3 тижні менше, ніж в попередні 3-4 роки. Пізній початок – це наслідок  прохолодної весни, а передчасне завершення пов’язане із екстремальними погодними умовами в червні, через які виробники Західного та Центрального регіонів отримали значно менший врожай, ніж рік тому. Якість ягоди була не найкращою знов таки через надмірну вологість в червні. У зв’язку із цим переробні підприємства не змогли заготовити потрібну кількість місцевої сировини і тому  вимушені її імпортувати», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар» у Львові

В якості альтернативи українські переробні підприємства розглядають заморожену суницю виробництва Єгипет, така ягода в Україні пропонується сьогодні по 1,1-1,3 EUR/кг.  Єгипетською замороженою суницею компенсують дефіцит місцевої сировини і підприємства країн ЄС.

В той самий час на гуртових ринках потрохи з’являється «осіння» суниця, господарства Півдня та Закарпаття почали її збирати ще в кінці минулого тижня. Фермери кажуть, що цікавляться суницею переважно трейдери , які працюють на свіжому ринку. Станом на 23 липня 2019 року на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» суниця садова пропонується по 60-70 грн/кг (2,0-2,4 EUR/кг), це на 30% дорожче, ніж рік тому.

«Обсяг пропозиції суниці поки що обмежений, але і попит стриманий. На ринку багато інших сезонних фруктів, головний сезон споживання суниці вже лишився позаду, до того ж ціни на ягоду є відносно високими», - розповідають оператори майданчику ОРСП «Шувар»

За даними «Інфо-Шувар» середня вартість суниці садової на майданчику ринку «Шувар» в цьому сезоні становила 28 грн/кг, що майже відповідає показникам минулого врожайного року. Вже в першій половині червня 2019 року ціни на ягоду впали до найнижчих за останні 3 роки показників – 17-20 грн/кг (0,58-0,68 EUR/кг). Обвал ціни був пов'язаний із необхідністю швидко продавати ягоду, яка мало дуже короткий термін реалізації через надмірну вологу. В кінці червня суниця коштувала в 2 рази дорожче, ніж в середині місяця.

Загалом від початку сезону на майданчику ОРСП «Шувар» було продано 3,6 тис. тонн суниці садової – це є найбільший обсяг за останні 5 років.

Нагадаємо, відстежувати динаміку цін на суницю та іншіфрукти та ягоди на ринку України, Польщі та Іспанії можна на цьому порталі у розділі “Аналітика”.

  Найсвіжіша інформація про зміни цін на плодоовочевому ринку тепер для всіх бажаючих в каналі Telegram та групі Viber

info.shuvar.com


інші новини розділу

вхід у кабінет

Забули пароль?

Немає акаунту?

зареєструватись